Poradnik instalacji i konfiguracji oprogramowanie XMEYE do rejestratorów EVE-TECH na urządzeniach z androidem oraz IOS.(dodatkowo opis konfiguracji rejestratora do pracy w naszej sieci)

Jeśli posiadasz system wykonany przez naszą firmę napisz do nas email, w treści podając adres montażu systemu.A otrzymasz potrzebne poradniki za darmo.

Jeżeli mamy skonfigurowany rejestrator pod kątem sieci, możemy przejść do punktu “Instalacja i konfiguracja aplikacji XMEYE”.

Przygotowanie rejestratora do zdalnego lub lokalnego podglądu

Aby połączyć się zdalnie z rejestratorem nasze łącze musi posiadać zewnętrzny adres Ip a na routerze powinno zostać wykonane przekierowanie(otwarcie) portów dla rejestratora, w tym wypadku port 34567. Poradnik przekierowania portów kliknij tutaj .(Wyjątkiem jest połączenie p2p (o którym mowa w późniejszej części poradnika)

Jeśli chcemy połączyć się, z rejestratorem przez sieć lokalną , komputer i rejestrator powinny być w tej samej sieci.

Rejestrator powinien być dopasowany do podsieci, jeżeli adresacja w tej podsieci ma postać 192.168.1.X gdzie X to dowolny wolny numer od 1 do 254, to rejestrator powinien mieć ustawiony adres np.192.168.1.10 i bramę routera, do którego jest podłączony (zazwyczaj 192.168.1.1).

Aby sprawdzić jaki adres ip ma rejestrator możemy spróbować wyszukać go, za pomocą programu dostępnego tutaj.

Pobieramy i uruchamiamy na komputerze program ,klikamy na przycisk “ip search” , na liście powinien pojawić nam się rejestrator, zaznaczamy go klikając w kwadracik.

Po prawej stronie mamy ustawienie sieciowe, które da się zmienić z tego poziomu. Możemy kliknąć przycisk “SameToPc” wtedy adresy zostaną ustawione na takie jakie ma nasz komputer, w tym wypadku jest to podsieć 192.168.20.X. W polu “IP adress” zmieniamy ostatni człon na taki, aby powstały adres ip nie był zajęty przez jakieś urządzenie w sieci, gdyż spowoduje to konflikt. Czyli  w naszym przypadku moze to być np. 192.168.20.109.

szukanie-rejestratora-eve-tech

W celu sprawdzenia czy adres, który wpiszemy jest wolny, klikamy na menu start w windows i w polu wyszukaj, wpisujemy cmd, zatwierdzamy klawiszem enter (lub pobieramy program na PC klikając tutaj). W konsoli która nam sie pojawi, wpisujemy ping x.x.x.x gdzie x.x.x.x to adres z naszej podsieci, który chcemy sprawdzić np. 192.168.20.109, po czym zatwierdzamy klikając enter.

konsola-cmd-pingWidzimy że “host docelowy jest nieosiągalny” czyli adres powinien byc wolny.(powinien, gdyż jeśli mamy jakieś urządzenie w sieci o tym adresie, a jest wyłączone, to nie zostanie wykryte).

Mamy juz uzupełnione wszystkie dane dzięki którym rejestrator zyska ip naszej podsieci, możemy je zatem zatwierdzić, w tym celu w polu “adminPsw” wpisujemy swoje hasło ( jeżeli jest ono standardowe to pole powinno być puste), następnie klikamy przycisk “modify”.Od teraz nasz rejestrator jest dopasowany do naszej podsieci. Dzięki temu mamy możliwość podglądu:

* lokalnego – jeśli nasz smartfon również będzie wpięty do tej podsieci

* zdalnego -jeśli wykonamy przekierowanie portów na naszym routerze, oraz będziemy mieć na smartfonie, inne połączenie z internetem niż rejestrator, czyli np. przez LTE

* P2P – jeżeli chcemy oglądać obraz zdalnie, ale nie chcemy, bądź nie umiemy wykonac przekierowania portów

 

 

Inna opcja sprawdzenia naszej podsieci – na komputerze pobieramy program klikając tutaj  i uruchamiamy. Powinniśmy obaczyć takie okienko jak na obrazku, zaznaczone na czerwono zostały adresy przydzielone dla naszego PC, dzięki którym wiemy jaką podsieć i jaką bramę powinien mieć rejestrator

sprawdzanie-podsieci

Instalacja i konfiguracja aplikacji XMEYE

1.Pobieramy i instalujemy aplikacje xmeye

ANDROID https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobile.myeye&hl=pl

IOS https://itunes.apple.com/us/app/xmeye/id884006786?mt=8

2. Uruchamiamy zainstalowaną aplikacje

 

aplikacja_xmeye_android

[FMP]

3.W menu wybieramy „Local Login

xmeye glowne menu

4.Pojawi nam się lista urządzeń, aby dodać nowe klikamy w prawym górnym rogu ikonkę „plusa

dodawanie kamery xmeye

5.Zostaniemy przeniesieni do kreatora dodawania nowego urządzenia. Najpierw klikamy na „Advenced” (dzięki temu będziemy mogli wpisać swój login i hasło do urządzenia, będzie to wyglądać tak jak na zdjęciu)

dodaania urzadzenia xmeye

 

W polu:

Device name – wpisujemy dowolną nazwę dla naszego urządzenia

Serial Number/IP/Domain – tutaj możemy wpisać w zazleżności od sposobu połączenia

* Adres Ip – Gdy jesteśmy wpięci telefonem do tej samej sieci co urządzenie i chcemy mieć podgląd lokalnie, wówczas wpisujemy adres ip rejestratora.(standardowo 192.168.1.10), lub jeśli nie mam domeny,posiadamy zewnętrzny adres ip, i mamy wykonane przekierowanie portów, a chcemy oglądać obraz zdalnie, to wpisujemy adres łącza internetowego do którego wpięte jest nasze urządzenie. Adres zewnętrzny możemy sprawdzić, wchodząc na naszą stronę, w lewym dolnym rogu w polu “your IP is” jest podany nasz adres ip. Do takiego podglądu wymagane jest przekierowanie portów na routerze. aby sprawdzić czy nasz port jest już otwarty, wchodzimy na stronę kliknij aby wejść i w polu port wpisujemy port rejestratora w tym wypadku jest to 34567, po czym klikając “Check”. Po chwili pojawi sie informacja your port is open – jeśli port będzie otwarty, bądź your port is closed – jeżeli port będzie zamknięty.

sprawdzanie-adresu-ip-zew

* Domenę – Jeśli mamy założoną i skonfigurowaną domenę na urządzeniu i chcemy oglądać obraz zdalnie

* “Cloud ID“- jeśli chcemy połączyć się zdalnie z rejestratorem,ale nie możemy z jakiegoś powodu wykonać przekierowania portów na routerze, do którego wpięty jest rejestrator,wówczas dzieki tej opcji łączymy się przez p2p. Nasze cloud id możemy odczytać używając programu z początku poradnika w polu “cloudId”, lub zeskanować kod QR który rownież widnieje, na dole w tym samym programie. Aby rozpocząć skanowanie w polu “Serial Number/IP/Domain” kliknąć w czarny kwadracik, uruchomi nam się aparat,który kierujemy na nasz kod QR. Jeśli wszystko zostanie zczytane poprawnie,to w polu powinno automatczynie zostanie wpisany nasz cloud id.

Port – Wpisujemy tutaj port urządzenia, standardowo jest to 34567 i ten port należy przekierować na routerze w przypadku jeśli chcemy, aby zdalny podgląd w ogóle działał.

Klikająć advenced pojawi nam sie opcja wpisania loginu i hasła

Username – tutaj wpisujemy nasz login do rejestratora

Password – tutaj wpisujemy nasze hasło do rejestratora (standardowo bez hasła)

Jeżeli wszystko wpisaliśmy to pozostaje nam kliknąć „ok

6. Powinniśmy teraz zobaczyć nasze urządzenie na liście, klikamy na nie i jeżeli wszystko zrobiliśmy poprawnie rejestrator powinien się zalogować oraz załadować miniatury  kamer .

Screenshot_2016-04-28-13-09-52_com.mobile.myeye

7.Teraz możemy wybrać interesującą nas kamerę, i cieszyć się podglądem na urządzeniach mobilnych.

 

Screenshot_2016-04-28-13-10-03_com.mobile.myeye

Kliknij aby pobrać w formie pdf

[pdf-lite]

[/FMP]

Masz pytanie lub pomysł jak można ulepszyć poradnik? Skontaktuj  się z nami:

Email: firmaelektrosystem@gmail.com

Comments are closed.