Poradnik instalacji i konfiguracji  programu EVE-TECH CMS  do obłsugi podglądu  z rejestratorów eve tech (dodatkowo opis przygotowanie rejestratora do pracy w naszej sieci)

Jeśli posiadasz system wykonany przez naszą firmę napisz do nas email, w treści podając adres montażu systemu.A otrzymasz potrzebne poradniki za darmo.

Jeżeli mamy skonfigurowany rejestrator pod kątem sieci, możemy przejść do punktu “Instalacja programu EVE-TECH CMS”

Przygotowanie rejestratora do zdalnego lub lokalnego podglądu

Aby połączyć się zdalnie z rejestratorem nasze łącze musi posiadać zewnętrzny adres Ip a na routerze powinno zostać wykonane przekierowanie(otwarcie) portów dla rejestratora, w tym wypadku port 34567. Poradnik przekierowania portów kliknij tutaj .(Wyjątkiem jest połączenie p2p (o którym mowa w późniejszej części poradnika)

Jeśli chcemy połączyć się, z rejestratorem przez sieć lokalną , komputer i rejestrator powinny być w tej samej sieci.

Rejestrator powinien być dopasowany do naszej sieci, czyli  jeżeli adresacja w tej podsieci ma postać 192.168.1.X gdzie X to dowolny wolny numer od 1 do 254, to rejestrator powinien mieć ustawiony adres np. 192.168.1.10 i bramę routera, do którego jest podłączony (zazwyczaj 192.168.1.1).

Aby sprawdzić jaki adres ip ma rejestrator możemy spróbować wyszukać go, za pomocą programu dostępnego tutaj.

Pobieramy i uruchamiamy program ,klikamy na przycisk “ip search” , na liście powinien pojawić nam się rejestrator, zaznaczamy go klikając w kwadracik.

Po prawej stronie mamy ustawienie sieciowe, które da się zmienić z tego poziomu. Możemy kliknąć przycisk “SameToPc” wtedy adresy zostaną ustawione na takie jakie ma nasz komputer, w tym wypadku jest to podsieć 192.168.20.X. W polu “IP adress” zmieniamy ostatni człon na taki, aby powstały adres ip nie był zajęty przez jakieś urządzenie w sieci, gdyż spowoduje to konflikt. Czyli  w naszym przypadku moze to być np. 192.168.20.109.

szukanie-rejestratora-eve-tech

W celu sprawdzenia czy adres, który wpiszemy jest wolny, klikamy na menu start w windows i w polu wyszukaj, wpisujemy cmd, zatwierdzamy klawiszem enter (lub pobieramy program klikając tutaj). W konsoli która nam sie pojawi, wpisujemy ping x.x.x.x gdzie x.x.x.x to adres z naszej podsieci, który chcemy sprawdzić np. 192.168.20.109, po czym zatwierdzamy klikając enter.

konsola-cmd-pingWidzimy że “host docelowy jest nieosiągalny” czyli adres powinien byc wolny.(powinien, gdyż jeśli mamy jakieś urządzenie w sieci o tym adresie, a jest  wyłączone, to nie zostanie wykryte).

Mamy juz uzupełnione wszystkie dane dzięki którym rejestrator zyska ip naszej podsieci, możemy je zatem zatwierdzić, w tym celu w polu “adminPsw” wpisujemy swoje hasło ( jeżeli jest ono standardowe to pole powinno być puste), następnie klikamy przycisk “modify”.Od teraz nasz rejestrator jest dopasowany do naszej podsieci. Dzięki temu mamy możliwość podglądu:

* lokalnego – jeśli nasz smartfon również będzie wpięty do tej podsieci

* zdalnego -jeśli wykonamy przekierowanie portów na naszym routerze, oraz będziemy mieć na smartfonie, inne połączenie z internetem niż rejestrator, czyli np. przez LTE

* P2P – jeżeli chcemy oglądać obraz zdalnie, ale nie chcemy, bądź nie umiemy wykonac przekierowania portów

 

 

Inna opcja sprawdzenia naszej podsieci – na komputerze pobieramy program klikając tutaj  i uruchamiamy. Powinniśmy obaczyć takie okienko jak na obrazku, zaznaczone na czerwono zostały adresy przydzielone dla naszego PC, dzięki którym wiemy jaką podsieć i jaką bramę powinien mieć rejestrator

sprawdzanie-podsieci

Instalacja programu EVE-TECH CMS

1.Pobieramy program z naszej strony klikając tutaj lub ze strony producenta http://www.eve-tech.pl/?wsparcie,24

2.Pobrany plik instalujemy

instalka_eve_tech

 

3.Tutaj wybieramy język

wybor_jezyka

[FMP]

4. Następnie dajemy „dalej”

instalacja1

5. Kolejno akceptujemy warunki korzystania z programu po czym dajemy „dalej”instalacja2

6.Wybieram miejsce w którym chcemy zainstalować nasz program

instalacja3

 

7.Następnie klikamy „dalej”

instalacja4

8.Zaznaczamy „utwórz ikonę na pulpicie” jeśli chcemy utworzyć skrót do programu, po czym klikamy „dalej”.

instalacja5

 

 

9.Klikamy „instaluj”

instalacja6

10.Czekamy aż program zakończy się instalować po czym klikamy „zakończ”

instalacja8

Konfiguracja programu EVE-TECH CMS

1. Uruchamiamy program

ikona-eve-tech-cms

2.Przy pierwszym uruchomieniu może nam wyskoczyć alert zabezpieczeń  Windows, klikamy wtedy przycisk „odblokuj”

zapora

Oraz wybór języka programu – po wyborze klikamy „ok.”

wybor_jezyka_w_programie

3.Nastepnie pojawi  się okienko logowania (standardowo program nie ma hasła) klikamy na „zaloguj”ekran_logowania

4.Widzimy teraz ekran główny aplikacji. W celu dodania naszego rejestratora klikamy na zakładkę „system”

ekranglowny3

 

5.Następnie ikonę „urządzenia”

ekran_glowny-4

6. Pojawi nam się menadżer urządzeń. Na początek musimy stworzyć nową lokalizacje w tym celu klikamy przycisk „Dodaj lokalizację”, w polu lokalizacja wpisujemy np. Firma po czym zatwierdzamy przyciskiem „ok”

 

dodawanie_lokalizacji2

7. Następnie zaznaczamy naszą lokalizację (w tym wypadku „firma”, i klikamy na przycisk „Dodaj urządzenie”

dodawanie_urzadzenia2

 

8.Powinno pojawić się nam okienko tak jak poniżej. Możemy wyszukać nasz rejestrator klikając na „wyszukaj”, po czym klikając na znaleziony adres, wszystkie dane się nam wprowadzą. Możemy zmienić nazwę oraz wpisać swój login i hasło. Jeżeli wszystko jest uzupełnione poprawnie zatwierdzamy przyciskiem „ok.”

Objaśnienie

Nazwa: nazwa naszego urządzenia (wprowadzamy cokolwiek)

Połączenie: wybieramy w zależności od tego co chcemy wpisać w późniejszym polu.

Adres IP:  w tym polu  w zależności od tego so wybraliśmy w “połączeniu” ,możemy wpisać

 

* Adres Ip – Gdy jesteśmy wpięci do tej samej sieci co urządzenie i chcemy mieć podgląd lokalnie, wówczas                    wpisujemy adres ip rejestratora.(standardowo 192.168.1.10), lub jeśli nie mam domeny,posiadamy zewnętrzny                adres ip, i mamy wykonane przekierowanie portów, a chcemy oglądać obraz zdalnie to wpisujemy adres łącza                internetowego do którego wpięte jest nasze urządzenie. Adres zewnętrzny możemy  sprawdzić, wchodząc na                naszą stronę, w  lewym dolnym rogu w polu “Your IP is”.Do takiego podglądu wymagane jest przekierowanie                  portów na routerze. aby sprawdzić czy nasz port jest już otwarty, wchodzimy na stronę kliknij aby wejść i w polu            port wpisujemy port rejestratora w tym wypadku jest to 34567, po czym klikając “Check”. Po chwili pojawi sie                informacja your port is open – jeśli port będzie otwarty, bądź your port is closed – jeżeli port będzie zamknięty.

 

sprawdzanie-adresu-ip-zew

* Domenę – Jeśli mamy założoną i skonfigurowaną domenę na urządzeniu i chcemy oglądać obraz zdalnie

* “Cloud ID“- jeśli chcemy połączyć się zdalnie z rejestratorem,ale nie możemy z jakiegoś powodu wykonać                    przekierowania portów na routerze, do którego wpięty jest rejestrator,wówczas dzieki tej opcji łączymy się przez              p2p. Nasze cloud id możemy odczytać używając programu z początku poradnika w polu “cloudId”. Przy tym                  typie połączenia mogą wystąpić większe opóźnienia.

Port: Port komunikacyjny rejestratora zostawiam taki jak jest wpisany (standardowo 34567)

Użytkownik/hasło: Wpisujemy nasz login i hasło do rejestratora (standardowo login admin ,bez hasła)

Lokalizacja: nazwa lokalizacji w której urządzenie zostanie dodane

Dostawca: wybór producenta urządzenia ( program może obsłużyć także rejestratory BCS)

dodawanie_rejestratora

 

9. tak wygląda dodany rejestrator. Klikamy „ok.”

rejestrator_na_liscie

 

10.Teraz na ekranie głównym, możemy zalogować się na nasz rejestrator ,klikając na niego  2x lewym przyciskiem myszy . Po zalogowaniu powinniśmy mieć dostęp do kamer. W celu podglądu obraz klikamy 2x lewym przyciskiem myszy na wybraną przez nas kamerę.

ekran_glowny-7

11. Aby zakończyć działanie programu klikamy na krzyżyk w prawym górnym rogu okna programu. Pojawi nam się okno z loginem i hasłem umożliwiające zamknięcie programu. (standardowe użytkownik: super  bez hasła- tak jak na poniższym obrazku)

zamkniecie-programu

 

Poradnik jest własnością firmy elektro-system.

Kliknij aby pobrać w formie pdf

[pdf-lite]

[/FMP]

Masz pytanie lub pomysł jak można ulepszyć poradnik? Skontaktuj  się z nami:

Email: firmaelektrosystem@gmail.com

Comments are closed.